Körfezli yüzücüler, Ayvalık’ta kulaçları madalyalara attılar

Körfezli yüzücüler, Ayvalık’ta kulaçları madalyalara attılar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.09.2023
7
A+
A-


Balıkesir 3. Açık Su Yüzme Şampiyonası’na katılan Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü sporcuları madalyalarla döndüler.


16 Eylül Cumartesi günü Ayvalık İlçesi’nin Paşalimanı Koyu Plajı’nda gerçekleştirilen Şampiyonada yüzlerce sporcu dereceye girebilmek için denizde kıyasıya mücadele etti. Yarışlar nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

 

GÖZ DOLDURDULAR
Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğiyle yapılan Şampiyonaya, protokolün yanı sıra Türkiye’nin birçok il ve spor kulübünden çok sayıda sporcu katıldı. Yüzlerce sporcunun 1500 m ve 3000 m’lik iki farklı mesafede kulaç attığı yarış, renkli görüntülere sahne olurken Körfez Gençlerbirliği sporcuları başarılarıyla göz doldurdular.

 

Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü sporcularının Balıkesir Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda elde ettikleri dereceler:

 

1500 metrede;

  • Ömer Eymen Toptaş (11 yaş) Erkekler Birincisi,
  • Ece Su Samastı (11 yaş) Kadınlar İkincisi,
  • Meyra Kocaman (12 yaş) Kadınlar İkincisi,
  • Aleyna Çoban (12 yaş) Kadınlar Dördüncüsü,

 

3000 metrede;

  • Emre Fatih Kartal (14-15 yaş) Erkekler İkincisi ve Genel Klasman Beşincisi,
  • Eymen Taha Turan (14-15 yaş) Erkekler Üçüncüsü ve Genel Klasman Altıncısı.

 

“ŞENER BAŞKANIMIZA DESTEKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü Yüzme Antrenörü A. Samet Işık konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sporcularımız Balıkesir Ayvalık’ta bu yıl üçüncüsü yapılan açık su yarışlarında önemli başarılar elde ettiler. Harika bir yarış geçiren sporcularımızı, antrenörlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Bize ve sporcularımıza her zaman destek olan başta Körfez Belediye Başkanımız Sayın Şener Söğüt’e ve kıymetli büyüklerimize de teşekkür ediyorum. Sporcularımızın başarıları verilen desteklerin boşa gitmediğinin en iyi göstergesidir. Körfez yüzme sporunda adından ve başarılarından her yerde bahsedilen bir marka oluyor” diyerek görüşlerini ifade etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.