Bilgi Köprüsü Okul Öncesi Eğitim Kurumları Ata’yı andı

Bilgi Köprüsü Okul Öncesi Eğitim Kurumları Ata’yı andı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.11.2023
1
A+
A-

 

 

Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu ve Kids Anaokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı düzenlendi.

 

Ulu önder Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümünde Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu ve Kids Anaokulu’nda program gerçekleştirildi. Anma programları saat 09:05’te siren sesiyle bayrakların yarıya inmesiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Bilgi Köprüsü miniklerinin hazırladıkları Atatürk sergilerine ve anma etkinliklerine Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları kurucusu Ali Korkmaz ve İdarecileri de katıldı.

 

KIDS ANAOKULU

 

İzmit Yenişehir Mahallesi’nde çift dilli eğitim veren Bilgi Köprüsü KIDS Anaokulu’nda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün yurtta olduğu gibi 10 Kasım ölüm yıl dönümünde büyük bir saygı ve özlemle anıldı. KIDS Anaokulu öğrencilerinin Atatürk büstüne karanfillerini koydukları anma töreninde Sevgi Melekleri sınıfı öğrencileri Atatürk Biyografisini sundu, Sevgi Çocukları, Sevgi Damlacıkları, Sevgi Kelebekleri, Sevgi Tomurcukları, Sevgi Çiçekleri sınıfı öğrencileri ise Atatürk’ün sevdiği şarkıları söylediler ve oratoryolarını sundular.

 

MONTESSORİ ANAOKULU

 

İzmit’e Montessori eğitimini ilk getiren kurum olan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda 3-6 yaş grubu öğrenciler Ata’yı saygıyla andılar. Sabah velilerin de eşlik etmesiyle 09:05’te siren sesleriyle 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Öğrencilerin hazırladığı “Atatürk Sergisi” gezildi. Ardından öğrencilerin Atatürk büstüne karanfil bırakmasıyla başlayan anma programında öğrenciler hep bir ağızdan Andımız okudu. Montessori Anaokulu öğretmenleri ve idarecileri tarafından okunan Atatürk’ün sevdiği şarkıların ardından Bilgi Köprüsü Rehberlik ve Denetim Sorumlusu Dilaver Kınav’ın bağlamasıyla birlikte verdiği sürpriz dinleti büyük beğeni topladı.

 

GÜNDÜZ BAKIMEVİ

 

Bilgi Köprüsü Gündüz Bakımevi minikleri de öğretmenleri eşliğinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenine saatler 09:05’i geçerken siren sesi eşliğinde okul bayrağını yarıya indirip saygı duruşunu yaparak başladı. Ardından okul içerisinde tüm öğrenciler kendi sınıfına geçerek 10 Kasım’a özel projelerini ve etkinliklerini yaptılar.

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.