Başkan Hürriyet tüm İzmitlileri Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinin açılışına davet etti

Başkan Hürriyet tüm İzmitlileri Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinin açılışına davet etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.01.2023
24
A+
A-
“Tüm halkımızı açılışa bekliyoruz”
İzmit Belediyesi, Belsa Plaza C Blok’ta oluşturulan Gençlik Sokağı içindeki Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi’nin kapılarını 21 Ocak Cumartesi saat 14.00’da açacak. Açılış kurdelesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kesilecek. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gençlere ders çalışabilme, kitap okuyabilme, kendilerini geliştirme ve dinlenme imkanı sunacak ferah ve işlevsel kütüphanedeki son hazırlıkları yerinde inceledi. Başkan Hürriyet inceleme sonrası vatandaşlara seslenerek,  “Açılışımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.
“BURASI İÇİN ÇOK EMEK VERDİK”
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tüm İzmitlileri Leyla Atakan Şehir Kütüphanesinin açılışına davet ederek, “Bir süredir Leyla Atakan Şehir Kütüphanemizin çalışmalarını yürütüyorduk. Buranın kütüphaneye dönüşmesi için çok emek verdik. Gençlerimizin bizden en çok talep ettiği şeylerden bir tanesi çalışma alanları, kitap okuma alanları, kütüphanelerdi. İlk kütüphanemizi Dolphin’de Yunus Emre Kültür Merkezinde açmıştık ama o alan yetmedi. Gençlerimizi kırmadık ve taleplerini yerine getirmek adına ikinci kütüphanemizi de Belsa’da 1000 metrekarelik alanın üzerinde bir kısmı dönüştürerek oluşturduk.
“HERKESE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”
Kütüphanemize de efsane başkanımız Leyla Atakan’ın ismini verdik. İzmit Belediyesi Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi çalışmalarında artık sona geldik. 21 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla resmi olarak kütüphanemizi açacağız. Şimdiden bütün gençlerimize, kitapseverlere, ders çalışmak isteyen herkese hayırlı olsun.
“ÇOK KAPSAMLI BİR ALAN”
Burası aynı zamanda bir kitap kafe, hem dinlenme alanı hem sosyal yaşam alanı. Kütüphanemizin hemen yanında aynı zamanda istihdam ofisi, Youtuber stüdyosu, Talk & Smile Kafemiz bulunuyor. Burayı çok kapsamlı bir alan olarak hizmete sunuyoruz. Açılışımıza bütün halkımızı bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.