Körfez Barbaros Mahallesi dönüşüm projesinde yer teslimi

Körfez Barbaros Mahallesi dönüşüm projesinde yer teslimi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.01.2023
22
A+
A-

Körfez Barbaros Mahallesi Dönüşüm Projesi için çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi yer teslimini yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile projeye 70 milyon TL destek sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü Körfez Barbaros Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında Barbaros Mahallesindeki hak sahipleriyle %94 oranında anlaşma sağlandı ve mahallenin taşınacağı alanda yer teslimi yapıldı.

 

HAK SAHİPLERİYLE %94 ANLAŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesinde bulunan ve dolum tesislerinin hemen yanında yer alan Barbaros Mahallesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte Kentsel Dönüşüm Projesi başlatmıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından uzlaşma görüşmeleri 11 Mayıs tarihi itibariyle başlatılmıştı. Barbaros Mahallesi Riskli Alanında yer alan hak sahipleriyle başlayan görüşmelerde önemli bir başarıya ulaşıldı. Hak sahiplerinin yüzde 94’üyle anlaşma sağlandı. Kalan hak sahipleriyle ilgili kamulaştırma süreci devam ediyor.

 

YER TESLİMİ YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Körfez Barbaros Mahallesi’nin taşınması için başlatılan kentsel dönüşüm projesi için TOKİ tarafından 28 Ekim 2022 tarihinde ihale yapıldı. İhaleyi Ms Mega Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi & Mega Arslan Yapı İnşaat Demir Otomotiv Petrol Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi İş Ortaklığı kazandı. 05 Ocak Perşembe günü ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapıldı. Firma şantiye kurulumu için çalışmalara başladı.

 

534 KONUT 40 DÜKKÂN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Körfez Barbaros Mahallesi’nin taşınması için başlatılan kentsel dönüşüm kapsamında 534 adet konut, 40 adet dükkân ve 1 adet cami inşa edilecek.

 

 

default

default

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.