Hatay’da Dezenfekte Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Hatay’da Dezenfekte Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.02.2023
Düzenleme: 15.02.2023 12:18
3
A+
A-

 

 

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde büyük hasar gören Hatay’da dezenfeksiyon çalışmaları Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer koordinesinde aralıksız sürüyor.

 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük hasar gören illerin arasında yer alan Hatay’daki çalışmaları koordine etmeye devam ediyor. Çalışmalar ile Hatay’ın tüm ilçelerinde ilaçlama, kireçleme ve kemirgenle mücadele faaliyetleri aralıksız sürüyor. Başkan Sezer’in koordinesinde devam eden çalışmalarda Gölcük Belediyesi tarafından bölgeye; iki günde toplamda 58 ton kireç getirildi. Hatay genelinde ekiplere dağıtımı yapılan kireç ile enkaz bölgeleri, çadır kent çevreleri kireçlendi.

 

ÇALIŞMALAR PERİYORDİK OLARAK DEVAM EDİYOR

Defne’de çalışmalarını sürdüren Gölcük Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri da ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını ilçe genelinde sürdürdü. Her gün periyodik olarak sürdürülen çalışmalarda; çadır kent çevreleri kireçlenirken, kemirgenle mücadele için de enkazlara ilaç bırakıldı.

 

GÖLCÜK EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE YARALARI SARIYOR

Gölcük Belediyesi ekipleri ayrıca bir yandan mobil tuvaletler için kanal çalışması yaparken, bir yandan da Samandağ’da çöp naklini sürdürdü. Günlük 1500 kişiye sıcak yemek ikram etmeye devam eden ekipler, çöp toplamaya ve erzak dağıtımını da aralıksız sürdürüyor.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.