BJK Kulübü 6. Başkanı Aşeni Gölcük’te Kabri Başında Anıldı

BJK Kulübü 6. Başkanı Aşeni Gölcük’te Kabri Başında Anıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.01.2023
6
A+
A-

 

 

 

Beşiktaş Kulübü kurucularından ve eski başkanlarından Ahmet Fetgeri Aşeni’nin ölümünün 57. yıldönümünde, Gölcük Şehitliği’ndeki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı, Beşiktaş Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bayrak, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, İlçe Spor Müdürü Hasan Ceyhan, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Zeki Kutlu, Kocaeli Jimnastik Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, Gölcük Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Fikret Yılmaz, Gölcük Belediyesi Geçmiş Dönem Başkanı Şaban Aktürkoğlu, Gölcük Belediyespor Güreş Takımı ve vatandaşlar katıldı.

 

ANMA TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Geniş katılımın olduğu törende konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “12 yıl Güreş Federasyonu’nun başkanlığı yanında ilk ve kurucu başkanı olan, Atletizm Federasyonu Başkanlığı da yapan, yine; Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Kurucularından ve 6. Başkanı görevleriyle ülkemiz sporuna ve görevi boyunca da Türk Deniz Kuvvetleri’ne önemli hizmetlerde bulunan Emekli Albay Ahmet Fetgeri Aşeni’yi, vefatının 57. sene-i devriyesinde Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

KABRİ BAŞINDA DUALAR EDİLDİ

Konuşmaların ardından çelenkler bırakılan Aşeni’nin kabri başında Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra dua edildi.

 

AHMET FETGERİ AŞENİ KİMDİR?

Emekli Albay olan Ahmet Fetgeri Aşeni; kurucusu ve ilk başkanı olduğu Güreş Federasyonu’nda 12 yıl başkanlık görevinde bulundu. Atletizm Federasyonu Başkanlığı yapan, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün kurucuları arasında yer alarak ve kulübün 6. başkanı görevleriyle ülke sporuna katkılar sunan Aşeni, Türk Deniz Kuvvetleri’ndeki görevi boyunca da önemli hizmetlerde bulundu.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.