Başkan Büyükakın, İzmitli muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Büyükakın, İzmitli muhtarlarla bir araya geldi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.03.2023
Düzenleme: 14.03.2023 15:06
9
A+
A-

Başkan Büyükakın, İzmit ilçesindeki muhtarlarla bir araya gelerek, mahallelerin sorunlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Muhtar Buluşmaları” programı kapsamında İzmit ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda, ilçeye yapılan hizmetleri ve projeleri anlatan Başkan Büyükakın, muhtarların sorunlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu. Başkan Büyükakın, deprem bölgesinde yapılan hizmetler konusunda da bilgi verdi.

MUHTARLARLA SOHBET ETTİ
Başkan Büyükakın, “Muhtar Buluşmaları” kapsamında 12 ilçedeki toplam 472 mahalle muhtarıyla bir araya gelecek. İlk toplantıyı Gebzeli muhtarlarla yapan Büyükakın, İzmit ilçesindeki merkez ve kırsal mahallelerden oluşan 102 muhtarın katıldığı toplantı, İzmit Maide Restoran’daki toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya Başkan Büyükakın’ın yanı Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Numan Balaban, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Ersoy, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl ve muhtarlar katıldı.

“TALEPLERİ KARŞILIYORUZ”

Başkan Büyükakın, burada yaptığı konuşmada, muhtar buluşmaları kapsamında muhtarlarla bir araya geldiklerini ve sohbet havasında istişarelerde bulunduklarını söyledi. Başkan Büyükakın, muhtarların mahallelerindeki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik taleplerini imkanlar dahilinde yerine getirdiklerini ifade etti. Muhtarlık İşleri Dairesi’nin, muhtarların işlerini kolaylaştırmak için yoğun bir mesai harcadığını dile getiren Başkan Büyükakın, özellikle A Takımı’nın sahada sorunları hızlı bir şekilde çözerek, güzel çalışmalar yaptığını belirtti.

“EKİPLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNDE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI”

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Kocaeli Büyükşehir’in deprem anından itibaren teyakkuza geçtiğini ifade eden Başkan Büyükakın, deprem bölgesinde arama kurtarma ve lojistik çalışmalarına destek olunduğu bilgisini verdi. Antikkapı ekiplerinin de afet bölgesinde vatandaşların gıda ve temel ihtiyaçların karşıladıklarını aktaran Büyükakın, Hatay’ın Defne ilçesinde 20 gün içinde tamamlanan 54 yataklı Kocaeli Büyükşehir Defne Hastanesi’nde hasta kabulüne başlandığını bildirdi.

MUHTARLAR HİZMETLERDEN MEMNUN
Başkan Büyükakın, konuşmasının ardından muhtarlarla sohbet etti, ihtiyaçlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda istişarede bulundu. Mahalle muhtarları da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, her zaman yanlarında olan ve desteğini esirgemeyen Başkan Büyükakın’a teşekkür etti. Başkan Büyükakın, toplantı sonunda muhtarlarla fotoğraf çektirdi.

“KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR İLE GURUR DUYDUK”

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Ersoy da, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle deprem bölgelerindeki çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, Başkan Büyükakın ve ekibine teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.