Başkan Büyükakın: Gençlerimizin ufku Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak

Başkan Büyükakın: Gençlerimizin ufku  Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.01.2023
3
A+
A-

 

Üniversiteli gençlerle buluşmaya devam eden Başkan Büyükakın, “Sizlerin ufku ve vizyonu dünyayı ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacak” dedi

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde yer alan öğrenci kulüpleriyle bir araya gelerek, istek ve önerilerini dinledi. Gençlerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Büyükakın, “Üniversiteli gençlerimizin bizlere verdiği ilhamı ve enerjiyi anlatamam. Aslında bu şekildeki buluşmalarla sizlerden çok şey öğreniyorum. Aslında tersine mentörlük katkısını gençlerimizden alıyorum. Sizlerin ufku ve vizyonu dünyayı ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacak” dedi.

 

ÖĞRENCİLER ÖNERDİ, BÜYÜKAKIN TEK TEK NOT ALDI

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinde yer alan öğrenci kulüpleri başkanlarıyla Maide Restoranda bir araya gelen Başkan Büyükakın’a Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım eşlik etti. Öğrencilerin istek ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükakın, her talebi tek tek not alırken, öğrencilerle buluşmalarının çok güzel ve anlamlı olduğunu belirterek, amaçlarının şehri en güzel yanlarıyla öğrenci ve vatandaşların hizmetine sunmak olduğunu söyledi. Başkan Büyükakın, “Eksiklikler var mıdır, vardır. Sizlerle konuşarak bunları çözmek gerekir. Bugünkü buluşmamızın amacı da varsa eksiklikleri tespit edip, çözmek yoksa da sizlerle daha güzel şeyler için istişare yapmak” ifadelerini kullandı.

 

FAYDALI OLDUĞUNA İNANIYORUM

Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde yer alan 34 öğrenci topluluğundan toplantıya katılım olmasının çok güzel olduğunu kaydeden ve öğrencilerin gösterdiği ilgiye teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Doğru, mantıklı ve önceliklerimizi doğru belirleyerek yapılması gerekenleri yaparak büyüyeceğiz. Buradaki toplantımızın çok faydalı olduğuna inanıyorum’’ dedi. Toplantıya katılan öğrenciler, Kocaeli’de hatırı sayılır bir öğrenci olduğunu, öğrenci şehri olması yolunda bu tür buluşmaların çok faydalı olduğunun altını özellikle çizdiler. Hem şehir hem de üniversitelerin gelişmesinde çok faydalı bir adım olarak gördükleri bu birlikteliklerin devamını da olmasını istediler. “Sınav dönemlerinde gece saatlere kadar Genç Mekan’ı kullanıyoruz” diyerek Başkan Büyükakın’a teşekkür eden öğrenciler, “Teknoloji kulüplerimize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Büyükşehir Belediyemizin, ev ya da yurt fark etmeksizin üniversite öğrencilerine ekonomik anlamda bir nebze destek olabilmek amacıyla ücretsiz kent çamaşırhanesi hizmeti için de ayrıca teşekkür ederiz” ifadelerini sarf etti.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.