Başiskele Belediyesi’nde En Düşük Ücret 15 Bin TL

Başiskele Belediyesi’nde En Düşük Ücret 15 Bin TL
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.03.2023
Düzenleme: 21.03.2023 10:18
4
A+
A-

 

 

Başiskele Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan yeni toplu iş sözleşmesi ile en düşük belediye işçisinin ücreti 15 bin TL oldu.

 

Belediye başkanlığı görevinde her zaman ve her yerde mesai arkadaşlarının yanında olan ve onları destekleyen Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, yeni toplu iş sözleşmesinde yine emekçi arkadaşlarının ve ailelerinin yüzünü güldürdü.

 

Önceki günlerde bir araya gelerek yeni toplu iş sözleşmesinde prensipte anlaştıklarını duyuran taraflar, dün Başiskele Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törenle imzaları attılar. Törene Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı, sendika temsilcileri ve belediye personelleri katıldı.

 

MUHARREM SUBAŞI: BAŞİSKELE ÇALIŞANLARI VE HALKI ÇOK ŞANSLI

 

İmza töreninde ilk olarak Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Muharrem Subaşı bir konuşma gerçekleştirerek, 2023-2024 Toplu İş Sözleşmesi’nin hayırlı olmasını diledi. Subaşı, “Ülkemizin yaşadığı büyük depremler dolayısıyla süreç biraz uzadı. Ama bu süreçte belediye başkanlarımız bize çok yardımcı oldular. Başiskele Belediyesi çalışanları ve halkı çok şanslı. Belediye Başkanımız M. Yasin Özlü, mesai arkadaşlarının mutluluğu için her türlü fedakârlığı yapacaklarını bizlere iletti. Bizler de sizlerin beklentilerini iyi biliyorduk ve bu noktada güzel bir sözleşme yaptık. Başta Yasin Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İDRİS ERSOY: BAŞİSKELE’DE EMEĞE BÜYÜK DEĞER VERİLİYOR

 

Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ise yaptığı konuşmada, “İşçisini düşünen, emeğe değer veren Yasin Başkan gibi belediye başkanlarımız var. Allah hepsinden razı olsun. Gerçekten önemli işler yapan, önemli hizmetlere imza atan yöneticilerimize de hakkını teslim edeceğiz. Bu bağlamda da ben buradan Yasin Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Şube Başkanımız ve ekibine, iş yeri sendika temsilcisi arkadaşlarıma ve Başiskele Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN ÖZLÜ: BİZİM BU MİLLETE BİR BORCUMUZ VAR

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de, “Bugün Başiskele Belediye Başkanlığı dönemimde ikinci toplu sözleşmem, her biri birbirinden iyiydi. Elhamdülillah. Biz toplu sözleşmelerde hiç krizler yaşamadık. Şu dört yıllık dönemimde iki toplu iş sözleşmesi yaptık ve elhamdülillah ikisinden de arkadaşlarımla beraber, sizlerle beraber çok başarılı sözleşmelere imza attık. Ama ilk göreve geldiğimiz zamanda işçiler arasında bazı ücret farklılıkları vardı ki benzer işleri yapanlar arasında oluşan maaş farklarını düzeltmek bugünkü yapılan sözleşmeden daha kıymetliydi.” dedi.

 

Başkan Özlü sözlerini şöyle devam ettirdi:

 

“Bu imkanlar bu milletin imkanları. Bu millet bize yetki verdi. Milletimizin bizlere verdiği yetki ve imkanlarla, siz değerli mesai arkadaşlarımıza bu imkanları sağlıyoruz. Burada iltifat edilecek biri varsa o da Başiskele halkıdır. Başiskele halkı bizlere güvendi ve bizlere bu yetkiyi verdi. Bizler de bu halkın bir parçası olarak hep birlikte bu kente hizmet ediyoruz. Bizim bu millete bir borcumuz var. Hizmet etmek gibi bir borcumuz var. En başta benim ve sonra sizlerin. Çünkü siz bu hizmetin karşılığı için çalışan insanlarsınız. Sizlere rica ediyorum, çalışırken millete borcumuz olduğunu düşünerek, bu şiardan ayrılmadan hizmetlerimizi yaparsak Allah bizim çalışmalarımızı bereketlendirecek ve kolaylaştıracaktır. Böylece önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin, Kocaeli’nin en iyi ve en güzel sözleşmelerine bizler imza atacağız inşallah. Siz değerli mesai arkadaşlarım en iyisini en güzelini hak ediyorsunuz.”

 

“İYİ Kİ CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN VAR”

 

“İyi ki bu devletin başında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Biz ondan öğrendireceğiniz düsturla, şiarla, belediyecilik ve halka hizmet anlayışıyla bu kente hizmet ediyoruz. Onun bize gösterdiği hedefler doğrultusunda hep birlikte koşuyoruz. Ülkemizi Türkiye Yüzyılı’na, evlatlarımızın daha iyi şartlarda yaşayacağı yüzyıllara hep birlikte taşıyacağız.”

 

EN DÜŞÜK ÜCRET 15 BİN TL

 

Konuşmaların ardından Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, 2023 ve 2024 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesini birlikte imzaladılar.

 

İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre Başiskele Belediyesi’nde en düşük ücret 15 bin TL oldu. Sözleşme gereğince ayrıca haftalık çalışma saati 40 saate indirilirken, 40 günlük ilave tediye, Ramazan Bayramı’nda 3 bin TL, Kurban Bayramı’nda 5 bin TL ve izin harçlığı olarak da 1.500 TL verilmesi konularında da anlaşma sağlandı.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.