KARTEPELİLER KENT MEYDANINDA BAYRAMLAŞTI

KARTEPELİLER KENT MEYDANINDA BAYRAMLAŞTI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.06.2024
Düzenleme: 20.06.2024 18:02
9
A+
A-

 

 

 

Kartepe’de geleneksel ilçe bayramlaşması Kurban Bayramı’nın ikinci günü, Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde ilçe bayramlaşması Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kurban Bayramı’nın ikinci günü gerçekleşen bayramlaşmaya Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde  Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Harun Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Bakır, İlçe Müftüsü Ahmet Nuri Bayraktutan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

KURBAN BAYRAMI’NI TEBRİK EDİYORUM

Kent Meydanı’nda gerçekleşen bayramlaşma programında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Güzel bir Kurban Bayramı’nı birlikte idrak etmekteyiz. Tüm hemşehrilerim Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.  İnşallah ettiğimiz dualar, kurbanların kabul olmasını diliyorum. Bir taraftan da hüzünlüyüz. Filistin’de yaşananların içerisinde Kurban Bayramı’nı kutlamak çok kolay değildir. İnşallah yaşanan bu zulümler biter. Ülkemizin bekası için hayatlarını veren şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE

Kurban Bayramı’nı tebrik ederek konuşmasına başlayan Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk ise “Dini ve Milli bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğini gösterdiği önemli anlardır. Ülkemizin her tarafından bayramlaşma vardır. Birlik ve beraberliğimizin armasını diliyorum. Özellikle İslam coğrafyası üzerinde ki zulümlerin kalkmasını diliyorum. Kendimizi hesaba çekmemiz gerekiyor. Dini ve milli bayramlar Müslümanların kendilerini hatırlamaları için çok önemlidir. Filistin başta olmak üzere birçok yerde zulüm vardır. Filistin’de 40 bin şehidi geçti. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz için canlarını veren şehitlerimiz ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Onların sayesinde bayramlarımızı kutluyorum” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından ilçe protokolü ilçe Kartepeliler bayramlaştı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.