Kartepe Tek Yürek Oldu

Kartepe Tek Yürek Oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.02.2023
7
A+
A-

 

SABAHA KADAR YARDIMLAR GELMEYE DEVAM ETTİ

 

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi etkileyen deprem sonrasında başlatılan yardım  kampanyasında Kartepe tek yürek oldu. Kartepe Belediyesi ve Kartape  Kaymakamlığı koordinasyonunda yürütülen deprem bölgesine gönderilecek yardımlar için Kartepeliler belediye binasına akın etti.

 

Kahramanmaraş’ın yanı sıra Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da ağır sonuçları olan deprem sonrasında başlatılan kampanyaya yardımlarıyla katılan Kartepeliler, belediye binasında yardımların tasnifi, düzenlenmesi, kolilenmesi, tırlara taşınması esnasında da 7’den 77’ye gönüllü olarak çalışarak, belediye ekiplerine yardımcı oldular.

 

Kartepe Belediyesi ve Kartepe Kaymakamlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda 32 mahalle muhtarlıkları ve hizmet binasında toplanan yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi. Kısa sürede Kartepelilerin yoğun destek verdiği kampanyada deprem bölgesine yorgan, battaniye, yastık, ısıtıcı, başta olmak üzere mont, kazak, hırka, bere, çorap, eldiven, bebek ve çocuk kıyafeti, bebek bezi, ıslak mendil, bebek maması, yağmurluk, konserve ve gıda, el feneri, pil, jenaratör ,powerbank ve ilk yardım malzemeleri içeren 3 tır, 10 kamyon dolusu yardım malzemesi, 700 çadır ve deprem bölgelerinde çalışan sağlık personelleri için 2000 konserve vb hazır gıda desteği yola çıkarıldı.

 

KARTEPELİLERDEN DESTEK YAĞDI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Tüm milletimizin başı sağ olsun. Acımız çok büyük. Yaralarımızı birlikte sarmaya çalışıyoruz. Acı haberi duyar duymaz hemen aksiyon aldık. İlk andan itibaren yardım araçlarımız bölgeye hareket etmeye başladı. Kartepeli hemşehrilerimin de inanılmaz yoğun desteğini görüyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Gün tek yürek olma günü, birlik olma günüdür. Devletimiz tüm imkanlarıyla deprem bölgelerinde. AFAD ve Kızılay tüm çalışmaları koordine ediyor. Bizim de  elimizden gelen her şey ve dualarımız depremden etkilenen vatandaşlarımız, o bölge görevli ya da gönüllü çalışanlarımız için. Rabbim yar ve yardımcıları olsun.” dedi.

 

EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ KAN BAĞIŞIDIR

Sözlerine devam eden Başkan Kocaman “Çok fazla yardım malzemesi geldi ve halen de gelmeye devam ediyor. Maalesefki ülkemiz çok büyük bir afet yaşadı. Ne kadar yardım etsek de ihtiyaçlar çok fazla. Etkileri ve boyutları gün geçtikçe açığa çıkıyor.  Bunun yanı sıra nakdi yardımda bulunmak isteyen yardımseverlerin de sayısı çok fazla. Bunun için en doğru yol AFAD hesaplarıdır. En önemli, hayati ihtiyaçların başında da kan bağışı geliyor. Kan vermek isteyenler en yakınlarındaki Kızılay kan merkezlerine gidebilirler. İş makinelerimiz ve kamyonlarımız deprem bölgesine gönderildi ve ilave ekipler de yola çıkmak üzere hazırlanıyor. İhtiyaçlar bitene kadar desteklerimiz devam edecek. Bu tarifsiz acıyı bir nebze olsun hafifletmek için gece-gündüz tek yürek olarak çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İŞ MAKİNELERİ DE YOLA ÇIKTI

Kocaeli Valiliği ve AFAD öncülüğünde yürütülen çalışmalar neticesinde Kartepe Belediyesi ve Kartepe Kaymakamlığı tarafından deprem bölgesine arama kurtarma ve enkaz çalışmalarında destek için 5 kamyon, 9 lovbet, 9 ekskavatör, 2 bekoloder iş makinası, 1 tır ve bir 4×4 öncü araç ile 16 personel yola çıktı.

 

KOCAMAN VALİ SEDDAR YAVUZ İLE GÖRÜŞTÜ

Koordinasyon için Kahramanmaraş’ta görevlendirilen Kocaeli Valimiz Sn. Seddar Yavuz ile telefonda görüşen Başkan Kocaman baş sağlığı dileklerini iletirken, tüm imkanlarıyla her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.