‘’Hoş geldiniz, başımızın üstünde yeriniz var’’

‘’Hoş geldiniz, başımızın üstünde yeriniz var’’
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.02.2023
8
A+
A-

Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Darıca Balyanoz Gençlik Kampında misafir edilen depremzede vatandaşları ziyaret etti, acılarına ortak oldu

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan deprem felaketinin ardından tüm imkanlarıyla seferberlik başlatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşlara da kapılarını dün itibariyle açmıştı. Kocaeli Valiliği İl Koordinasyon Kurulu tarafından yönlendirilen 72 vatandaş, Darıca Balyanoz Gençlik Kampında misafir ediliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, tesiste misafir edilen depremzede vatandaşları ziyaret etti. Depremzedelerin acılarına ortak olan Gündoğdu, ‘’Hoş geldiniz, burası sizin de eviniz. Başımızın üstünde yeriniz var’’ dedi.

 

“BÜTÜN TESİSLERİMİZİ AFETZEDELERİMİZİN EMRİNE VERDİK”

Depremzedelere ziyareti sırasında bir açıklama yapan Genel Sekreter Gündoğdu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak biz kendi imkânlarımızı sonuna kadar afetzedelerimizin emrine açtık. Diriliş kamplarında, Kefken’de, Kumcağız’da, Darıca’daki Balyanoz Koyunda bulunan bu tesisimizde misafir edeceğiz. Büyükşehir Belediyemizin bütün kamplarını ve dinlenme tesislerini afetzedelerimizin emrine verdik. Dün akşam itibariyle Balyanoz koyunda bulunan tesisimizde 70’e yakın afetzedemiz Valilik tarafından bize intikal ettirildi. Hepsi odalarına yerleştirildi. Her türlü ihtiyaçlarını Büyükşehir Belediyesi olarak tesislerimizde karşılıyoruz” dedi. Depremzede vatandaşlarla yakından ilgilenen Gündoğdu, misafir edilen vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da deprem bölgesinde görev yaptığını ifade etti.

 

16 AİLEDEN 72 KİŞİ MİSAFİR EDİLİYOR

Darıca Balyanoz Gençlik Kampında Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’dan getirilen 16 aileden toplamda 72 kişi misafir ediliyor. Giyecek olarak depremzede vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanırken tesiste üç öğün yemek de veriliyor. Birçok sosyal alanın mevcut olduğu tesiste çocukların da eğlenebileceği pek çok etkinlik ve oyun alanları bulunuyor. Tesisin 250 kişiye kadar misafir ağırlama kapasitesi bulunuyor.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.