Başkan Söğüt, “Aşık kültürünü yaşatacağız”

Başkan Söğüt, “Aşık kültürünü yaşatacağız”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.01.2023
5
A+
A-

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türkü Gecesi düzenledi. Aşık Mevlüt İhsani Kıl Çadırı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan, BBP İlçe Başkanı Bayram Kurtaran, KEDFE Başkanı Tekin Dursun, Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Ünal Çelik, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

TÜRKÜ DOLU GECE

Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Ozanı ve Besteci Fikret Dolu (Şirani) ile Yıldırım Gömleksiz’in sahne aldığı gecede sevilen türküler seslendirilirken, vatandaşlar da alkışları ile eşlik etti. Zaman zaman da halayların çekildiği Türkü gecesinde, Başkan Şener Söğüt de vatandaşlarla birlikte halay çekti.

 

HALKIN SESİSİNİZ

Etkinlik sonrasında kısa bir konuşma yapan Başkan Söğüt, aşıkların ve ozanların halkın sesi olduğunu belirterek, “Bu akşam çok güzel bir Türkü gecesinde bir aradayız. Siz katılanlara olduğu gibi bir teşekkürü de bugünümüzü gecemizi güzelleştiren, duygularımıza, gönlümüze hitap eden sanatçılarımıza hem Şirani Baba’ya hem de Yıldırım Gömleksiz’e edelim.

 

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ

Barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşayabilmemiz için ortak değerlerimiz ve kadim kültürümüz var. Bizler de bu tür etkinlikler ile ortak değerlerimizi ve kültürümüzü sizlerle buluşturuyoruz. Bu kadim kültürü yaşatmaya, kültürümüzün bu değerini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.