Başiskele’de Bu Kış Üşüyen Çocuk Kalmayacak

Başiskele’de Bu Kış Üşüyen Çocuk Kalmayacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.01.2023
Düzenleme: 05.01.2023 11:45
14
A+
A-

Başiskele’de hiçbir çocuk soğuk kış günlerinde üşümesin diye kentte yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kışlık mont dağıtımı yapıyor.

Başiskele’de hayırseverler ile yardıma muhtaç vatandaşlar arasında köprü kuran Başiskele Belediyesi, yeni bir projeyle yine hayırlara vesile oluyor. İlçedeki hiçbir çocuğun soğuk kış günlerinde üşümemesi için yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına kışlık mont hediye eden Başiskele Belediyesi, çocukları hem soğuktan koruyor hem de gönülleri ısıtıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde yapılan yardım kampanyasında çocuklara kışlık mont dağıtıldı.

HAYIR ÇARŞISI YENİ YERİNDE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi ailelere ve bireyler arasında yardım köprüsü kuran Başiskele Belediyesi Hayır Çarşısı, yeni yerinde, Serdar Mahallesi Molla Hüsrev Caddesi Dumlupınar Caddesi’nde hizmet vermeye devam ediyor. Yardımsever ve duyarlı vatandaşların kullanılabilir temiz kıyafetleri, ayakkabıları, ev tekstili ürünleri, kullanılabilir mobilyaları ve beyaz eşyaları bir araya toplanarak ihtiyaç sahiplerine dağıtımı gerçekleştiriliyor.

GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURULUYOR

Başiskele’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitelerini arttırmak, sosyal dayanışmayı ön planda tutarak ilçe sakinlerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen Hayır Çarşısı hizmetiyle kentte gönül köprüleri kuruluyor.Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü koordinesinde hizmetlerine devam eden Hayır Çarşısı’na yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri, 444 41 10 veya (0262) 310 12 00 numaralı telefonları arayarak ulaşabiliyor. Başvurular ilgili birimin saha tespit çalışmaları ile ilgili yardım komisyonuna havalesi yapılıyor ve komisyon kararınca yardıma muhtaç kişilerin ihtiyacı tamamlanana kadar yardımlaşma süreci devam ediyor.

Mont Yardımı

Üşümeyecekler

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.