47. Turizm Haftası Tamamlandı

47. Turizm Haftası Tamamlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.04.2023
Düzenleme: 20.04.2023 21:04
21
A+
A-

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında yaptığı bir dizi etkinliklerle 47. kez kutlanan haftayı tamamladı

 

Ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda toplumda farkındalığı artırmak, sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla bilindiği gibi her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası “Turizm Haftası” olarak kutlanıyor.

SERGİ İLE BAŞLADI

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise bu yıl 47. kez kutlanan haftaya 41 Sanat iş birliğinde İzmit Tarihi Tren Garı Güzel Sanatlar Sergi Salonu’nda “Anılarla Kocaeli” konulu resim sergisinin açılışıyla başladı. Ardından artık bir gelenek olan Kandıra Kefken Adasında kıyı temizliği gerçekleştirildi. Etkinlikler Kocaeli Üniversitesi Kartepe Meslek Yüksek Okulu iş birliğinde online düzenlenen panellerle devam etti. “Sektör Öncüleri Turizm Öğrencileri ile Buluşuyor” konulu panelde ‘Kariyer ve İstihdam’ değerlendirildi.

ONLİNE PANEL

Moderatörlüğünü Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Özkul’un yaptığı programa; Kefaluka Resort Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Serap Ekşi, Calisto Hotel Cunda Genel Müdürü Hakan Balcan ve Yeşildağlar Restoranları İşletme Sahibi Erkan Yeşildağ alandaki tecrübelerini, çalışmalarını, kariyer sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri ve turizmde istihdam açısından mevcut duruma ilişkin konuları paylaştı.

KÜLTÜREL MİRAS

Bir diğer etkinlik ise Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen’in de konuşmacı olduğu “Kocaeli’nin Somut Olmayan Kültürel Mirası” konulu paneldi.  Doç. Dr. Tülay Polat Üzümcü’nün Moderatörlüğünde; Kocaeli Üniversitesinden Doç. Dr. Mina Can, Doç. Dr. Ömür Alyakut, Doç. Dr. Gülşen Erdal ve Kartepe Turizm MYO Müdürü Doç. Dr. Birsen Bilgili için konuyla ilgili çok önemli bilgileri paylaştı.

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.