4 Yılda Hem Estetik Hem Kalıcı ÜST YAPI HİZMETLERİ,

4 Yılda Hem Estetik Hem Kalıcı  ÜST YAPI HİZMETLERİ,
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.08.2023
4
A+
A-

 

 

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü göreve geldiği günden bu yana halka kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Kent merkezinden köylere birçok noktada yol çalışmalarına hız kazandıran Başkan Özlü her geçen yıl iyileştirmelere devam ediyor. Parke, sıcak asfalt, sathi kaplama, beton ve yol açma çalışması gibi birçok farklı alanda yapılan çalışmalar ile Başiskele halkına en iyi şekilde hizmetleri sunuyor.

 

96 KM İLE REKOR YENİ YOL AÇIMI

 

Başiskele ilçesi gerek coğrafyası gerekse merkeze yakınlık bakımından şehrin en fazla göç alan ilçelerinden biri. Her geçen yıl nüfusu hızla artan Başiskele’de yeni yapılaşmaların da olmasıyla birlikte yeni yol açım talepleri de gelmektedir. Bu kapsamda rekor bir rakam ile Başiskele Belediyesi gelen tüm talepleri karşılıyor. Kentin yeni konuta açılan dört bir yanında yeni yol açımları gerçekleştiriliyor.

 

160 KİLOMETRE ÜST YAPI HİZMETİ

 

Başkan Özlü’nün verdiği talimatlar doğrultusunda göreve geldiği 2019 yılından bu yana üst yapı  altyapı çalışmaları ile Başiskele halkının ulaşımını konforlu ve güvenli şekilde sağlaması için ekipler elinden geleni yapıyor.  4 Yıldır 799 cadde/sokakta 160 km üst yapı hizmeti gerçekleştirildi.

 

‘Yol medeniyettir’ düsturu ile 4 yıl boyunca yapılan çalışmalar sonucunda ilçe genelinde 231 yolda 98 bin ton sıcak asfalt ile 64 kilometrelik yol yapım çalışması gerçekleştirildi. Sıcak asfaltın yanı sıra toplamda 46 kilometre uzunluğunda 342 371 km² alana parke yol döşendi. Başiskele Belediyesi ‘yol medeniyettir’ düsturu ile çalışmalarını sürdürürken 216 yolda sathi kaplama 10 yolda ise beton yol çalışması gerçekleştirildi.

 

PRESTİJ CADDELER IŞIL IŞIL

 

Başiskele’de artan nüfusların yanı sıra kentleşme bilincinin oluşturulması amacıyla yoğun nüfusların olduğu bölge merkezlerinde prestij cadde çalışmaları yapıldı. Bu caddelerde elektrik kabloları yer altına alarak son derece şık aydınlatma çalışmaları, kaldırım, bisiklet yolları ve estetik çalışmalar kazandırıldı. Bu proje kapsamında, Mesan Sokak, Çuhadar Caddesi, Vezir – Ulucami Caddesi, Selahattin Eyyubi Caddesi, Millet Caddesi,           Beyoğlu Caddesi, Dranas Caddesi, Kamber Sokak, Kocatepe Caddesi,           Hürriyet Caddesi, Cumhuriyet Caddesinde prestij cadde çalışmaları tamamlandı.

 

24 YENİ ESER KAZANDIRILDI

 

Başiskele Belediyesi kadından, gence, çocuklardan, yaşlılara kadar kentin ihtiyacı olan birçok yapı işini de kente kazandırdı. Bu kapsamda Ovacık Tır Parkı,  Bahçecik Spor Merkezi, Katı Atık Aktarma İstasyon, Serdar Mahallesi Uygulama Cami Şadırvan, Başiskele Halk Kütüphanesi (Kitaphane), Azize Hatun Spor Salonu, Teknik Hizmetler (Fen İşleri ve Temizlik İşleri) İdari Bina, Yeşilyurt Kapalı Pazar Yeri, Mesan Sokak Prestij Cadde Düzenleme, Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi, Ulucami Altı Gençlik Evi, Atık Getirme Merkezi, Karşıyaka Kültür Merkezi Konsey Salonu, Karşıyaka Kültür Merkezi Konferans Salonu, Mahmutpaşa Muhtarlık İrtibat Binası, Yeniköy Ala Mekan, Seymen Başkent İdari Bina Tadilatı, Havuzlubahçe Kooperatif Merkezi, Fen İşleri Binası Güneş Enerji Sistemi, Körfez Mahallesi Sporcu Eğitim Merkezi, Garaj içi Sosyal Tesisi-Depo-Atölyeler-Çelik İşleri,Kullar Yaşam Merkezi,Yuvacık Kültür Merkezi, Antik Köfte, Yakacık Kuran Kursu,Tepecik Muhtarlık irtibat Binası.

 

EN HIZLI KARLA MÜCADELE

 

Başiskele Belediyesi üst yapı hizmetlerinin yanı sıra kış mevsiminde karla mücadelede örnek bir çalışma sergiliyor. Ana arterleri kepçe ve greyderler yardımıyla kar birikintilerinden temizleyen ekipler, ayrıca yollarda yaşanabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için tuzlama çalışmalarını da yapıyor. Ekipler, kış ayı boyunca vatandaşların hiçbir şekilde mağdur olmaması için özellikle ilçe genelinin yüksek kesimleri de dahil olmak üzere yolları hep açık tutuyor, vatandaşların ortak kullanım alanlarını, meydanları, kaldırımları ile kamu kurum ve kuruluşlarının giriş ve çıkışlarını tuzluyor.

 

TIR PARKI

 

Başiskele Belediyesi, üstyapı faaliyetleri kapsamında 26 dönüm gibi büyük bir alana Ovacık Mahallesinde bir tır parkı inşa etti. Şehir yaşamına ve planlamasına azamî özen gösterilerek tasarlanan projenin tamamlanmasıyla birlikte içindeki otoparklarıyla halka hizmet sunan devasa bir tır parkı kullanıma açılmış oldu.

 

 

HEM HIZLI HEM KALICI İŞLER

 

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri aynı zamanda kendilerine gelen özel durumdaki vatandaşların taleplerine de hızla cevap veriyorlar. Engelli olduğu için rampa ve tekerlekli sandalye yolu isteyen birçok vatandaşa hızlı bir şekilde çözüm sağlayarak yardımcı oluyor.

 

DEPREM BÖLGESİNE DE “GÜZEL İŞLER” İMZASI TAM GÖNÜLDEN

 

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş Depreminin ardından acil ekip kurarak deprem bölgesine gönüllü ekipler ile de hizmet sağladı. İlgili deprem bölgelerinde hem enkazların kaldrılmasına destek sağladılar hem de konteyner kentin kurulmasında teknik birçok üst yapı hizmetine imza attılar. Aynı zamanda konteyner kentte okul yapımını da gerçekleştiren ekipler hem hızlı hem güzel hem de gönülden işlere imza atmış oldu.

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.